Skip to content

Programy partnerskie

December 20, 2016

Czym jest program partnerski ?

Wiele ludzi poszukujących zarobku w internecie bardzo często omija programy partnerskie, bo w końcu co to za robota, kiedy ktoś mi zapłaci po jej wykonaniu ? – to bez sensu, tak się na pewno nie da zarobić w internecie. Jak więc można zarobić w internecie w inny sposób, aby ta wypłata była pewna ? zapewne trzeba wziąć udział w zabawie, która nazywa się wpłać tu tyle i tyle – a na pewno zarobisz. Really ? Według mnie takie rozwiązania zupełnie nie działają, no chyba że jesteś w stanie znaleźć “X” osób, które jak zamroczone będą wpłacać kasę.

Ale wróćmy do tematu, bo przecież miało być o programach partnerskich. Czym więc jest program partnerski ? To proste. Wyobraź sobie, że znasz kogoś kto ma sklep w którym sprzedaje produkowane przez siebie wyroby. Być może taka osoba zaproponowała Ci, że za każdego klienta zapłaci ci 20% od wartości sprzedaży – ty musisz tylko tego klienta przyprowadzić do sklepu. I to już jest program partnerski.

Oczywiście nie będziemy biegać i zbierać ludzi, którzy pójdą z nami do sklepu, bo było by to nie opłacalne w realnym świecie. A w internecie ? Owszem.

Wyobraź sobie, że masz stronę internetową, która mówi o psach. Tak bardzo kochasz psy, są Twoją pasją i radością. Oczywiście nie masz ochoty otwierania firmy i robienia biznesu, ale dodatkowe źródło zysków by się przydało. Co robić ? To proste. Poszukaj programu partnerskiego sklepu internetowego, który sprzedaje fajne gadżety dla psów. Jako, że Twoja tematyka jest dość mocno powiązana – jest szansa, że zanotujesz dużą sprzedaż. Jeżeli dodatkowo korzystasz z oferowanych produktów, masz fotki itd – sprzedaż będzie coraz większa.

Jak rozlicza się program partnerski ?

Na stronie sklepu internetowego, który chcesz promować, lub na jakiejkolwiek innej stronie, która oferuje program partnerski zamontowane jest specjalne oprogramowanie, które śledzi użytkownika. W ten sposób system zanotuje, kiedy to Ty wyślesz kogoś ze swojej strony. Jeżeli ta osoba dokona zakupu – Ty otrzymasz należną prowizję. Programy partnerskie są różne, bo w jednych dostaniesz 5% prowizji od zakupu, w innych nawet 20%. Jedne programy mają system poleconych userów, co oznacza że za nich również otrzymasz wynagrodzenie, inne systemy już drzewa poleconych nie mają. Tak więc pytań jest wiele, ale najważniejsze brzmi:

Czy warto ?

Dziś mija prawie 20 lat od momentu kiedy to zarejestrowałem się w pierwszym tego typu programie. Oczywiście, przez 20 lat mojego życia, programy partnerskie były jedynie dodatkiem do tego co robię, ale znam i takich którzy z programów partnerskich zwyczajnie się utrzymują, z tego i tylko z tego. W moim przypadku uważam że warto. Programy partnerskie dały mi nie tylko pełną swobodę, ale również pokazały, że internet – może stwarzać miejsce do pracy, w którym nie będę musiał, a jedynie chciał. Warto jednak zwrócić uwagę na wypłacalność programów partnerskich oraz ich uczciwość, bo z tym bywa różnie. Jednak internet – mały jest, na pewno znajdziesz wiele praktycznych wskazówek, które pozwolą ci generować pierwsze zyski z programu partnerskiego.

Chcesz wiedzieć więcej ?

Zapraszam Cię do lektury mojego głównego bloga, na którym znajdziesz więcej informacji zarówno o programach partnerskich jak i o zarabianiu w internecie. Sposobów zarabiania w internecie jest wiele, jednak nie wszystkie skuteczne. Warto wiedzieć więcej. Odwiedź mój blog Adrian.Today, na którym znajdziesz sprawdzone i przetestowane informacje.

Advertisements

From → Biznes

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: